Ara ararauna hodowla

Ara ararauna hodowla dla wytrwałych


Chcąc zostać hodowcą ptaków egzotycznych, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad gatunkiem od którego chcemy rozpocząć swoją przygodę, jednak nigdy nie powinniśmy od razu rzucać się na głęboką wodę i duże gatunki, które są przeważnie bardzo inteligentne i trudne w hodowli. Raczej na początek powinniśmy skupić się na dużo prostszych gatunkach w hodowli, które potrzebują od nas mniej doświadczenia i przede wszystkim, mogą narazić nas na o wiele mniejsze koszty.

Jak wiadomo, w przypadku papug im jest taka większa i bardziej egzotyczna, tym jej cena jest o wiele wyższa. Może to bardzo pozytywnie nastroić przyszłych hodowców i napawać marzeniami o dużej hodowli, jednak musimy pamiętać, że o wiele trudniej jest zapewnić im poprawne funkcjonowanie. A raczej nikt kto dobrze nie zna się na temacie, nie chciałby zostać na przykład z dwoma samcami, ponieważ nie znając się na temacie, popełnił taki błąd i wydał kilka tysięcy złotych na taką inwestycję.

Na co jeszcze powinniśmy uważać? Przede wszystkim, nigdy nie zakładajmy, że wszystko pójdzie po naszej myśli, bo na przykład przy takich gatunkach jak Ara ararauna i jej hodowli, możemy spotkać o wiele więcej problemów. Na przykład oboje partnerów, może po prostu nie przypaść sobie do gustu i nie będą chciały ze sobą współżyć i razem wychowywać potomstwa.

Niestety same papugi nie są w tym wypadku jedyną inwestycją, ponieważ musimy zakupić odpowiedni sprzęt do tego typu operacji, który w stu procentach zapewni naszym milusińskim, wszystkie odpowiednie warunki. Dlatego jeśli ktoś myśli, że wystarczy nam trochę większa klatka i dwie Ary ararauny do hodowli to jest bardzo mocno w błędzie, ponieważ musimy naszym ptakom zapewnić w miarę naturalne warunki, czyli odpowiedni wymiar woliery, a nawet odpowiednie umiejscowienie budek lęgowych, które muszą znajdować się odpowiednio wysoko, tak by nasze ptaki czuły się w nich komfortowo, a jeśli ma tak być, nie powinny one być również zbyt ciasne. Jeśli spełnimy wszystkie te warunki, no to mamy połowę sukcesu, w tym wypadku większa część zależy trochę od naszego szczęścia.

Ara ararauna hodowla i jaja


Jeśli już uda nam się sprawić, że samica złoży jaja, to powinniśmy zapewnić wszystko papugom, tak by te nie zrezygnowały z wysiadywania ich, lub troszczenia się już po wykluciu. Dzięki temu, zapewnimy młodym odpowiedni rozwój, a nam odpowiedni zysk ze sprzedaży tych papug. Pamiętajmy, że przy tak drogich gatunków, jak na przykład Ara ararauna, klienci bardzo lubią weryfikować w jakich warunkach dane ptaki zostały wyhodowane i czy miały możliwość odpowiedniego rozwijania się, więc lepiej żebyśmy mieli renomę profesjonalisty, wtedy możemy być spokojni o ilość klientów i zamówień. Jest to branża w której bardzo szybko można zepsuć swoją dobrą opinie, więc powinniśmy wyznawać zasadę, że albo robimy to na sto procent profesjonalnie, albo wcale, w końcu w tym wypadku jesteśmy również odpowiedzialni za żyjące zwierzę, które zasługuje na dobre traktowanie, a na pewno wyjdzie to dla nas na duży plus. W przypadku Ary ararauny i hodowli, para lęgowa jest gotowa do rozmnażania po 4 latach życia.


Komentarze

Popularne posty