Aleksandretta Obrożna hodowla
Aleksandretta Obrożna Hodowla w domu
Każdy miłośnik ptaków, który posiada w swoim domu papugę, interesuję się dodatkowo tematem trochę bardziej, niż zwykli posiadacze domowych pupilów, zastanawiał się na pewno kiedyś nad hodowlą, ponieważ dzięki temu bez problemu możemy zarobić trochę pieniędzy na tym, co na prawdę sprawia nam przyjemność, czyli za opiekę nad swoimi ulubionymi ptakami.
Aleksandretta Obrożna, hodowla bardzo często wymaga od nas jednak dodatkowego zaangażowania i przestrzeni. Oczywiście nie wszystkie gatunki jest łatwo hodować i przy niektórych, musimy zapewnić im odpowiednie warunki, co nie jest zawsze proste. Weźmy na przykład taki gatunek do hodowli jak Aleksandretta Obrożna.
Jest to gatunek coraz bardziej popularny, zarówno wśród miłośników nabywców, jak i dla hodowców, ponieważ jego hodowla nie należy raczej do problematycznych. Jeśli już zdecydowaliśmy się na hodowle tego właśnie gatunku, ponieważ nie należy ona do trudnych, musi pamiętać o kilku podstawowych i ważnych kwestiach, a przede wszystkim o tym, że na przykład trzeba przenieść pary do oddzielnych od siebie wolier, dzięki czemu będą one miały spokój i będą mogły łączyć się w pary.
Aleksandretta Obrożna hodowla, a wiek papugi
Jak wiadomo ten gatunek jest bardzo ruchliwy, a można nawet rzec, że lekko nadpobudliwy, a co za tym idzie, łatwo jest go zdenerwować i wprowadzić w nastrój, kiedy nie będą chciały ze sobą kopulować. Tak samo negatywnie mogą oddziaływać na nie obecność innych osobników. Jeśli chodzi o czas, kiedy najlepiej jest zaplanować hodowle Aleksandretty Obrożnej, to nie powinniśmy tego robić, jeśli nie ukończyły one chociaż 2,5 roku, a jednak najlepiej jest, jeżeli nasze pupile posiadają trochę powyżej 3 roku życia, ponieważ wtedy posiadamy największą pewność osiągnięcia sukcesu.
Aleksandretta Obrożna hodowla: budka
Budka lęgowa powinna być oczywiście w osłoniętym miejscu, tak by nie była narażona na ostro promienie słoneczne, ponieważ również to nie sprzyja nastrojowi ptaków. Powinna być zawieszona chociaż półtora metra od ziemi i to na pewno poprawi całą sytuację hodowli. Jej rozmiary nie powinny być mniejsze, niż na przykład 25×25 centymetrów i 60 centymetrów wysokości, dzięki temu papugi będą posiadały dość dużo swobody i nie będą się czuły skrępowane.
Ważny jest w tym wypadku nawet otwór wejściowy w lęgu, który powinien wynosić co najmniej 8 centymetrów średnicy, tak by nasze papugi nie bały się do niego wchodzić, ponieważ wtedy raczej nici z naszej hodowli.
Aleksandretta Obrożna hodowla: jaja, pisklaki
Zazwyczaj w lęgu można znaleźć od 3 do 6 jaj, które zawsze wysiadywane są głównie przez samicę, czas trwania wysiadywania, to około 23 dni, oczywiści plus minus jeden dzień. Aleksandretty Obrożne są bardzo dobrymi rodzicami, więc nie ma problemu z karmieniem, ponieważ wykonują to wspólnie. Jeśli chodzi o to jak wygląda sprawa z pisklakami, to na przykład pierze dopiero zaczyna im wyrastać na 8 tydzień, od momentu wyklucia się, czyli po około dwóch miesiącach.
Często zaraz po wykluciu się piskląt, można dostrzec nowy lęg, na szczęście nie trzeba oddzielać starszych ptaków od młodszych, ponieważ nie są one dla nich, na szczęście w żaden sposób zagrożeniem.
Komentarze
Prześlij komentarz